Aktualności
28 WRZEŚNIA 2023 20:40
Autor: Natalia Magielska

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na kolejne już spotkanie integracyjne Branży Badań Klinicznych w Polsce (#IBBKWP) w sobotę 7 października 2023 w „Osada Grill&Bar” w Warszawie. Spotkania zostały zainicjowane w roku 2017 przez niezapomnianego Maćka Zubrzyckiego, którego niestety nie ma już wśród nas oraz Wojtka Janusa, który od czerwca 2022 działa w Zarządzie Stowarzyszenia GCPpl.

Nasze Stowarzyszenie od początku wspiera tę piękną inicjatywę. Mieliśmy kilka bardzo udanych spotkań integracyjnych w latach 2017-2019, zarówno w Warszawie, jak i w innych miastach. Spotkania warszawskie początkowo odbywały się w pubie Lolek na Polach Mokotowskich a potem zdecydowaliśmy się je przenieść do „Osada Grill&Bar”. W ostatnich kilku latach pandemia COVID19 utrudniała organizację większych spotkań integracyjnych. Do tradycji wróciliśmy we wrześniu 2021 roku kolejnym bardzo udanym warszawskim spotkaniem i podtrzymujemy tę tradycję. Tematy przewodnie się zmieniały, ale główne założenia spotkań integracyjnych pozostały. Geneza pomysłu to czerwiec 2017, niezwłocznie po tym, jak odbyło się spotkanie cykliczne z okazji Międzynarodowych Dni Badań Klinicznych. Czuliśmy, że poruszane tematy są ważne, że coraz więcej się dzieje w branży, ale formuła spotkania nie umożliwiała szerszą dyskusję. Tej wymiany opinii, komentarzy w podgrupach, poszukiwania innych punktów widzenia bardzo nam brakowało. Postanowiliśmy ustalić termin i zachęcić do tego, żeby spotkać się gdzieś w mniej oficjalnym miejscu (np. przy grillu) i rozwinąć myśl.

Wydarzenie na Facebook błyskawicznie zdobyło ogromną popularność, a do przygotowań włączył się zarząd Stowarzyszenia GCPpl. Ponad kilkaset osób zainteresowanych wydarzeniem na FB przełożyło się na ponad 100 osób obecnych na spotkaniu. Spotkanie jest dla wszystkich niezależnie od wieku czy doświadczenia w branży. Jest część merytoryczna, tzw. „stoły tematyczne”, przy których moderator (zaproszony gość) rozpoczyna dyskusję na określony temat, a po kilkudziesięciu minutach osoby zainteresowane tym zagadnieniem, mogą rozwijać je przez kolejne godziny. Jest też integracja osób z bardzo różnych instytucji, organizacji i obszarów badań klinicznych: firmy farmaceutyczne, CRO, ośrodki, organizacje pacjenckie, ale także urzędy centralne jak URPL czy ABM. To, czego początkowo nie przewidzieliśmy, a stało się nierozłączną częścią naszych spotkań, to szansa na rozpoczęcie pracy dla osób bez doświadczenia, bo znajomości zawarte podczas spotkań szybko zmieniają się w procesy rekrutacyjne.


Najbliższe spotkanie odbędzie się 7 października 2023 w Osada Grill&Bar http://www.arco-osada.pl/, godzina rozpoczęcia 12:00. Biletów i rezerwacji nie ma. Każdy, kto ma ochotę się pojawić, będzie mile widziany. Nie ma też wymagań, co do stroju. Nikt nie zwróci uwagi, że pojawicie się później, albo wyjdziecie wcześniej. Jeżeli Wasza wiedza dotycząca badań klinicznych jest bardzo mała – tym bardziej zapraszamy. Wydarzenie ma integrować, a nie dzielić. Mile widziani są nie tylko pracownicy firm CRO, firm farmaceutycznych, ośrodków badań klinicznych, instytucji związanych z badaniami klinicznymi, organizacji pacjenckich, ale również redaktorzy i dziennikarze, lekarze, pielęgniarki, studenci i absolwenci, antyszczepionkowcy i osoby krytycznie nastawione do branży farmaceutycznej. Gwarantujemy merytoryczną dyskusję i liczymy, że wielu uczestnikom spotkania uda się nawiązać interesujące kontakty i współpracę. Wydarzenie rozpoczniemy od krótkiej debaty na gorący temat: „Jak udostępniać dokumentację medyczną/dokumentację źródłową w podmiotach korzystających z systemów dokumentacji medycznej
w postaci elektronicznej”.


Następnie planujemy sesje stołów tematycznych, przy których moderatorzy rozpoczną dyskusję, którą mam nadzieję będziemy mieli szansę kontynuować w trakcie reszty spotkania.
W tym roku w ramach stołów tematycznych pojawią się następujące tematy:

  • Biobankowanie
  • Współpraca Sponsor — Organizacja pacjentów
  • Szkolenia w branży badań klinicznych, czym dysponujemy, czego brakuje
  • Monitorowanie badań klinicznych w XXI wieku z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych opartych o
  • AI oraz ML
  • Rekrutacja w branży badań klinicznych
  • Wykorzystanie danych rzeczywistych (RWD — Real World Data) w badaniach klinicznych.
  • Rekrutacja i retencja w badaniach
  • Regulatory – co wiemy po roku doświadczeń z CTIS
  • Lokalne #IBBKWP– założenia cele i lokalizacje na najbliższy rok

Pełna lista stołów tematycznych będzie sukcesywnie publikowana na stronie FB wydarzenia.
Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na platformie Facebook, aby śledzić informacje na temat zbliżającego się spotkania https://fb.me/e/5Gi4nrFOB


Wydarzenia
  • BRAK WYDARZEŃ