Dla Pacjentów

Inicjatywa „Ambasadorzy Badań Klinicznych”

Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce (GCPpl) zaprasza organizacje pacjenckie stowarzyszenia oraz fundacje do współpracy w inicjatywie informacyjno – edukacyjnej.

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy

,,AMBASADORZY BADAŃ KLINICZNYCH”

realizujemy spotkania i webinaria dla organizacji i osobób zainteresowanych badaniami klinicznymi.

Ambasadorzy Badań klinicznych to osoby z doświadczeniem w badaniach klinicznych. Dzięki zaangażowaniu i społecznej pracy naszych Ambasadorów szerzymy i propagujemy rzetelną wiedzę na temat badań klinicznych oraz budujemy świadomość na temat powstawania nowych leków i technologii medycznych.

Rolą ambasadora jest prowadzenie spotkań edukacyjno – informacyjnych w swoim regionie, wśród organizacji, stowarzyszeń i fundacji skupiających pacjentów, jak również wśród studentów, młodzieży i lokalnych społeczności.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem programu,

Panem Piotrem Sawickim, tel. 509 446 670, ambasadorzybk@gcppl.org.pl

lub

Panią Anetą Sitarską-Haber, tel. 609 115 556

Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością oraz zapraszamy do współpracy:

https://www.gcppl.org.pl/

______________________________________________________________________________________________________

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Ministerstwo Zdrowia w listopadzie 2018 uruchomiło podstronę poświęconą zagadnieniom związanym z tematyką badań klinicznych.

Poniżej jest link do  strony:

https://pacjentwbadaniach.abm.gov.pl/

Nasze Stowarzyszenie GCPpl jest partnerem tego projektu.  Zachęcamy Wszystkich do zapoznania się z zawartymi tam informacjami.


ANKIETA DLA PACJENTÓW

Prosimy o poświęcenie około 10 minut czasu na wypełnienie krótkiego kwestionariusza. Zebrane dane posłużą nam do stworzenia raportu jak obecnie postrzegane są badania kliniczne. Badanie jest częścią dużego projektu "Pacjent w Badaniach klinicznych".

Ankieta została przygotowana również we współpracy ze studentami studiów podyplomowych kierunku „Organizacja i Zarządzanie Badaniami Klinicznymi” Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Państwa odpowiedzi pomogą studentom zebrać niezbędne dane do ich pracy dyplomowej. Praca ma na celu ocenę świadomości społecznej, wiedzy, opinii na temat badań klinicznych wśród różnych grup wiekowych. Umożliwi to podjęcie dalszych działań propagujących wiedzę dotyczącą badań klinicznych w Polsce.

Ankieta jest w pełni anonimowa, a udział w niej jest dobrowolny.

https://www.survio.com/survey/d/badania-kliniczne


 

 

<