Aktualności
12 STYCZNIA 2021 22:14
Autor: Karol Szczukiewicz

Szanowni Państwo,

Głównym zdaniem Agencji Badań Medycznych jest rozwój rynku badań klinicznych w Polsce, oprócz finansowania projektów badań niekomercyjnych istotną rolę odgrywają działania edukacyjne. Wiedza i umiejętności nabyte w trakcie udziału w szkoleniach przekładają się na wymierne korzyści – innowacyjność i wysoki standard prowadzonych badań. 

   Pragniemy poinformować, że w ramach współpracy Agencji Badań Medycznych i Ministerstwa Zdrowia, ABM organizuje spotkanie online pt. „Badania kliniczne a eksperyment medyczny”. 
Celem spotkania jest zapoznanie uczestników z nowelizacją ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty obowiązującej od 1 stycznia 2021 r. odnośnie eksperymentu medycznego. 
Spotkanie ma charakter szczegółowy. Zagadnienia poruszane podczas spotkania skupione będą wokół zmian w ustawie o zawodzie lekarza i lekarza dentysty związanych z eksperymentami medycznymi oraz różnic między badaniem klinicznym a eksperymentem medycznym, cech wspólnych obu kategorii badań, nowych dodatkowych informacji, jakie znalazły się w ustawie, wpływu nowych regulacji dot. eksperymentu medycznego w ustawie na prowadzenie badań klinicznych.  
Spotkanie dedykowane jest dla lekarzy, badaczy, członków zespołów badawczych, osób zainteresowanych prowadzeniem badań klinicznych – pracowników ośrodków akademickich, uczelni, instytutów oraz szpitali.  
    Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w webinarium w terminie 22 stycznia 2021 r. o godzinie 10.00. za pośrednictwem platformy Zoom – udział w nim będzie możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji. Na adres mailowy podany w formularzu otrzymają Państwo link do spotkania. Ilość uczestników jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
Na stronie ABM - pod poniższym linkiem znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące webinarium oraz formularz do rejestracji. 

LINK

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. 

UWAGA:

II edycja szkolenia pt. „Eksperyment medyczny a badanie kliniczne”

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem szkoleniem pt. „Eksperyment medyczny a badanie kliniczne”, którego celem jest zapoznanie uczestników z nowelizacją ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty obowiązującej od 1 stycznia 2021 r. odnośnie eksperymentu medycznego informujemy, że II edycja spotkania online odbędzie się 23 lutego 2021 r. o godz. 10.00.

Rekrutacja rozpocznie się na początku lutego 2021 r. Prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej https://abm.gov.pl/.

 


Wydarzenia