Aktualności
20 LUTEGO 2019 13:51
Autor: Karol Szczukiewicz

Zarząd Stowarzyszenia GCPpl oraz Grupa ds. Szkoleń serdecznie zapraszają na seminarium "Rekrutacja w badaniach klinicznych", które odbędzie się już 27 lutego 2019r., w godzinach 14:00 - 17:00.

Brak potrzeby wcześniejszej rejestracji na wydarzenierejestracja odbywa się na miejscu, od godziny 13:30.

W programie m.in.:

- Istotność planowania poszczególnych etapów badania na poziom rekrutacji uczestników BK,

- Źródła wykorzystywane w rekrutacji,

- Materiały reklamowe (standardowe i elektroniczne),

- Bazy pacjentów i rejestry badań klinicznych,

- Rekrutacja uczestników BK z perspektywy badacza,

- Wykorzystanie dostępnych materiałów rekrutacyjnych, a realny wpływ na sukces - na podstawie case study (badanie onkologiczne).

Prezentacje odnoszące się do powyższej tematyki oparte będą na realnych przykładach, tzw. case studies.

Wstępna agenda znajduje się poniżej.

Miejsce wydarzenia:

Aula Akademii Leona Koźmińskiego (ALK)
przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w Warszawie
budynek C, Parter


Dojazd/Parkowanie:

ALK dysponuje bardzo dużym parkingiem dla samochodów. Skręcając na parking za budynkiem D (z pomnikiem lwa na kuli ziemskiej przed wejściem) jedziemy na wprost, a następnie skręcamy w prawo za budynki A, B i C. Tam, na końcu budynku szukamy wejścia i trafiamy wprost pod Aulę w której odbywa się Seminarium.

Na uczelnię można też dojechać linią tramwajową 13 oraz autobusem linii 509.
przystanek Pimot - Budynek D
przystanek Platerówek - Budynki A, B, C


Przypominamy, że udział w seminarium jest bezpłatny dla członków Stowarzyszenia GCPpl z opłaconymi składkami. Koszt udziału pozostałych osób to 200 zł (płatne na miejscu w gotówce).


12 LUTEGO 2019 22:14
Autor: Karol Szczukiewicz

European Forum for Good Clinical Practice / Konferencja Europejskiego Forum Dobrej Praktyki Klinicznej (EFGCP)

W dniach 19 i 20 lutego br. w Brukseli będzie obradować doroczna konferencja Europejskiego Forum Dobrej Praktyki Klinicznej (European Forum for Good Clinical Practice, EFGCP).

Konferencja jest otwarta nie tylko dla członków EFGCP, ale także dla innych chętnych (uczestnictwo jest płatne). Stowarzyszenie GCPpl od lat współpracuje z EFGCP, a w tym roku jest partnerem ww. konferencji.

Tematem przewodnim w 2019 roku jest zagadnienie wbudowania badań klinicznych w systemy ochrony zdrowia: „Making Clinical Research an Element of Better Healthcare”.

EFGCP jest stowarzyszeniem, organizacją typu non-profit, osób zainteresowanych rozwojem leków i technologii medycznych.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji TUTAJ.


4 LUTEGO 2019 22:34
Autor: Karol Szczukiewicz

Stowarzyszenie GCPpl po raz kolejny zostało Partnerem Międzynarodowego Forum Medycyny Personalizowanej. Forum odbędzie się już 5 marca 2019 w Warszawie przy Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4).

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do rejestracji na to wydarzenie: https://ivmfmp.evenea.pl/


11 STYCZNIA 2019 08:39
Autor: Administrator

Przyjazne Badania Kliniczne jest to kampania edukacyjna o charakterze społecznym. Projekt skierowany jest do pacjentów i ma na celu dostarczenie im rzetelnej, obiektywnej i łatwej do zrozumienia wiedzy w obszarze badań klinicznych. Kampanię wspierają liczne organizacje zrzeszające i wspierające pacjentów z różnymi chorobami, instytucje i organizacje związane z badaniami klinicznymi oraz media. Informacje, które otrzyma pacjent w ramach kampanii będą miały charakter praktyczny, ale podparty wiedzą ekspercką.

W projekcie przewidziane są wydarzenia edukacyjne skierowane do pacjentów: wykłady, warsztaty, panele edukacyjne, webinary etc. na temat badań klinicznych. Eksperci zaangażowani do kampanii "Przyjazne Badania Kliniczne" będą udzielać odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości, z jakimi może zetknąć się pacjent zainteresowany udziałem w badaniu.

Będziemy edukować pacjentów i ich najbliższych na temat potencjalnych korzyści z udziału w badaniach klinicznych, ale też na temat ryzyka, jakie są z nimi związane. Program zakłada także możliwość zgłaszania tematów i wątków do dyskusji i edukacji przez samych pacjentów.

Wierzymy, że podejmowane działania przyczynią się do poprawienia wiedzy na temat badań klinicznych oraz ich lepszego zrozumienia wśród pacjentów, a jednocześnie pozwolą chorym na świadomy wybór co do korzystania z tej opcji terapeutycznej, bez obaw wynikających z braku rzetelnej wiedzy w tym zakresie.

Więcej informacji na stronie Kampanii: http://www.przyjaznebadania.eu


22 GRUDNIA 2018 00:29
Autor: Karol Szczukiewicz

6 LISTOPADA 2018 13:33
Autor: Karol Szczukiewicz

AKTUALIZACJA: Prezentacje z seminarium są już dostępne w zakładce Grupy szkoleniowej, po zalogowaniu.

----------------

Koleżanki i Koledzy,

Serdecznie zapraszamy Was do współpracy w ramach Grupy Roboczej ds. Badań Niekomercyjnych. Liczymy również na przekazanie zaproszenia dalej, aby dotrzeć do osób, które realizują badania niekomercyjne lub mają dużo determinacji, aby je rozpocząć.

Zgłoszenie należy wysłać na adres: niekomercyjne@gcppl.org.pl lub skontaktować się bezpośrednio pod tel. 602 146 500. Wszystkie osoby zgłoszone do Grupy Roboczej ds. Badań Niekomercyjnych otrzymają indywidualne zaproszenie na Seminarium (skierowane wyłącznie do członków grupy), które odbędzie się w dniu 27.10.2018 (sobota) w Warszawie.

Spotkanie będzie dotyczyło wyzwań i planów rozwoju badań niekomercyjnych. Pragniemy podzielić się doświadczeniami i porozmawiać o przyszłości badań w Polsce. Agenda w załączeniu.

Z poważaniem,

Beata Maciejewska
Przewodnicząca Grupy


10 PAŹDZIERNIKA 2018 14:11
Autor: Karol Szczukiewicz

Koleżanki i Koledzy,

26 września część z Was miała przyjemność uczestniczyć w seminarium "Aktualne wyzwania ośrodków badań klinicznych". W związku z tym wydarzeniem oraz nowym miejscem wykładów będziemy bardzo wdzięczni za Wasze opinie, przekazane poprzez wypełnienie 2 krótkich ankiet:

Ankieta Satysfakcji: https://www.surveymonkey.com/r/2FRL7FB

Ankieta Merytoryczna: https://www.surveymonkey.com/r/C9FSMGD

Serdecznie dziękujemy!

Zarząd Stowarzyszenia GCPpl


26 WRZEŚNIA 2018 12:43
Autor: Karol Szczukiewicz

Zarząd Stowarzyszenia GCPpl serdecznie zaprasza na seminarium "Aktualne wyzwania ośrodków badań klinicznych".

UWAGA - Seminarium odbędzie się w nowej lokalizacji:
Aula Akademii Leona Koźmińskiego (ALK)
przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w Warszawie
budynek C, Parter

Dojazd/Parkowanie:

ALK dysponuje bardzo dużym parkingiem dla samochodów. Skręcając na parking za budynkiem D (z pomnikiem lwa na kuli ziemskiej przed wejściem) jedziemy na wprost, a następnie skręcamy w prawo za budynki A, B i C. Tam, na końcu budynku szukamy wejścia i trafiamy wprost pod Aulę w której odbywa się Seminarium.

Na uczelnię można też dojechać linią tramwajową 13 oraz autobusem linii 509.
przystanek Pimot - Budynek D
przystanek Platerówek - Budynki A, B, C


Udział w seminarium jest bezpłatne dla członków Stowarzyszenia GCPpl. Koszt udziału pozostałych osób to 200 zł (płatne na miejscu w gotówce).

*Obecna agenda może ulec modyfikacji.
 


11 WRZEŚNIA 2018 14:58
Autor: Karol Szczukiewicz

W nawiązaniu do tradycji zapoczątkowanej w zeszłym roku serdecznie zapraszamy na 3. już spotkanie integracyjne branży badań klinicznych w sobotę 22 września od godziny 15:00. Jak poprzednio spotykamy się w gościnnym pubie Lolek w Warszawie ul. Rokitnicka 20 na Polach Mokotowskich.


Spotkanie będzie miało dwie części. Pierwsza planowana w godzinach 15.00-17.00 (z możliwością przedłużenia) ma na celu wspólne wypracowanie modeli i konkretnych propozycji integracji naszej branży. Przez integrację rozumiemy szeroko wszelkie oddolne inicjatywy nie będące regularnymi aktywnościami które organizuje Stowarzyszenie GCPpl, PolCRO i INFARMA jak szkolenia, seminaria czy Dzień Badań Klinicznych. W trakcie spotkania chcemy określić potrzeby naszego środowiska w zakresie zarówno wymiany zawodowych doświadczeń jak i integracji w sensie miłego spędzania wolnego czasu razem oraz możliwość nawiązywania i podtrzymywania kontaktów. Znając te potrzeby zamierzamy też wypracować sposoby ich realizacji i zaplanować spotkania integracyjne – ich charakter, lokalizację, częstotliwość i to co najważniejsze - osoby które włączą się we współorganizację. Po tej około 2 godzinnej debacie planujemy coś co w korporacyjnym języku badań klinicznych można nazwać jako „general well being” korzystając ze wszystkich przyjemności jakie oferuje Lolek i Pola Mokotowskie 


Więcej informacji na stronie wydarzenia na FB, serdecznie zapraszamy do dołączenia, potwierdzenia swojego zainteresowania i uczestnictwa oraz o dzielenie się komentarzami i sugestiami:
https://www.facebook.com/events/666489733686318/

Do zobaczenia w sobotę 22 września!

Organizatorzy spotkania:
Wojciech Janus, Antoni Jędrzejowski, Karol Szczukiewicz


5 WRZEŚNIA 2018 11:30
Autor: Karol Szczukiewicz

Dear Mr/Mrs,

We have started preparations for the CLINICAL TRIALS CENTRAL AND EASTERN EUROPE FORUM which will take place in spring 2019.

The Clinical Trials Central and Eastern Europe Forum will bring together leading experts and stakeholders from pharmaceutical companies, CROs, representatives from regulatory authorities, hospitals, research institutes and services providers in the Central and Eastern European region.

A leading industry event, the forum will provide an update on clinical trial market trends and latest news from the CEE region. Participants will discuss key strategic and operational issues and analyse how the market will develop in the near future. 

We want to ensure that the conference programme reflects the interests and meets the demands of our delegates and therefore, we would be grateful if you could help us shape the programme of the 2019 event. Please kindly answer only 3 short questions and to say thank you for your input we will automatically enter your name into a prize draw to win a free delegate place for the event and an Apple Watch Series 3.

Link to Questionnaire

We look forward to receiving your answers by 10th September 2018

If you prefer to share your insights on the CLINICAL TRIALS CENTRAL AND EASTERN EUROPE FORUM 2019 over the phone, please let me know and we will arrange a call with you. My number is +447507744603 / email: D.Koumi@adamsmithconferences.com


Wydarzenia